چهار فصل سبز با

گلخانه های سریرپی

این شرکت در حوزه صنعتی سازی کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آب، پس از پژوهش و بررسی های فنی و مهندسی نسبت به راه اندازی کارگروه گلخانه اقدام نموده و با مطالعه و بررسی سازه ها و مکانیزم های مختلف گلخانه های تجاری و تحقیقاتی ساخته شده توسط شرکتهای مطرح اروپایی، نهایتا برای اولین بار در کشور اقدام به بومی سازی ساخت سازه کاملا مهندسی گلخانه نمود. این شرکت بر اساس نیازها و الزامات اقلیمی مورد نیاز هر پروژه، ابتدا سازه ای منحصر به فرد را برای اقلیم و منطقه مورد نظر طراحی نموده و سپس کلیه قطعات مورد نیاز را در کارگاه خود تولید و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به نصب سازه گلخانه و کلیه تجهیزات آن اقدام می نماید.

کارگروه گلخانه شرکت مهندسی سریرپی متشکل از دو بخش اصلی “خدمات مشاوره و طراحی” و “واحد مهندسی اجرایی” می باشد.

در پروژه های گلخانه ای ابتدا بخش مشاوره و طراحی بر اساس اطلاعات اقلیمی محل احداث گلخانه و نوع بهره برداری (تجاری یا تحقیقاتی) اقدام به تدوین طرح مطالعاتی (مطالعات فاز1) نموده و نوع  تیپ و مکانیزمهای متناسب  به کارفرما ارایه می گردد. در ادامه پس از تایید و نهایی شدن کلیات و طرح مطالعاتی مرحله اول توسط کارفرما و مشخص شدن تیپ سازه، پوشش، سیستم ها و تجهیزات داخلی و ساختمانهای جنبی گلخانه، محاسبه و طراحی کلیه بخشهای گلخانه اعم از فونداسیون، سازه، سرمایش، گرمایش، فوگر، شید، کنترل اقلیم، برق و روشنایی، انتقال آب و آبیاری و . . . آغاز می گردد. پس از تایید و تصویب نقشه ها و جزییات اجرایی توسط مدیر واحد طراحی و پس از آن مدیریت پروژه، نقشه ها برای تصویب نهایی به کارفرما ارجاع می گردد.

درمرحله اجرا در کارخانه ساخت قطعات شرکت، همزمان با ساخت قطعات سازه، تامین سایر متریال و تجهیزات مورد نیاز در دستور کار قرار می گیرد. همچنین احداث فونداسیون و تاسیسات جانبی در محل پروژه بصورت موازی آغاز می گردد، که با اتمام عملیات اجرای فونداسیون، عملیات مونتاژ اسکلت آغاز میشود.

لازم به ذکر است کلیه قطعات شامل ستونها، تیرها و اتصالات سازه های تیپ های مختلف از انواع پروفیل و ورق های فولادی گالوانیزه (آبکاری گرم) ساخته میشود، به این مضمون که این شرکت از ورقهای آهنی گالوانیزه  استفاده نکرده و قطعات گالوانیزه مورد استفاده تماما فولادی می باشد.

خدمات سریرپی در زمینه توسعه گلخانه

  • تدوین طرح های توجیحی برای پروژه های گلخانه ای در انواع تجاری و تحقیقاتی آموزشی
  • انجام طرحهای مطالعاتی و مشاوره مراحل اول و دوم برای ارگانهای دولتی و بخش خصوصی
  • انجام کلیه خدمات مهندسین مشاور تا مرحله تهیه دفترچه متره و برآورد قیمت و تهیه اسناد مناقصه بر اساس فهارس بها و آنالیز مهندسی آیتم های ستاره دار
  • محاسبه و طراحی کلیه بخشهای گلخانه، فونداسیون، سازه و پوشش، برق رسانی و روشنایی، مکانیزمهای مختلف سرمایش، گرمایش، رطوبت، ذخیره انرژی، کنترل اقلیم، آبیاری و . . .
  • تهیه مصالح، ساخت و نصب فونداسیون و سازه گلخانه در تیپهای سیرکولار، گاتیک و شیروانی با پوشش پلاستیک، انواع پلی کربنات و یا شیشه
  • تهیه مصالح، ساخت و نصب کلیه تجهیزات گلخانه شامل انواع سیستم های سرمایشی، گرمایشی، کنترل رطوبت، مکانیزم پرده ذخیره انرژی، مکانیزم کنترل اقلیم و هوشمندسازی گلخانه، تجهیزات انتقال آب و آبیاری و . .
  •  محاسبه، طراحی و تهیه مصالح و ساخت کلیه تاسیسات و ساختمانهای جانبی
اسکرول به بالا