چهار فصل سبز با

گلخانه های سریرپی

این شرکت در حوزه صنعتی سازی کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آب، پس از پژوهش و بررسی های فنی و مهندسی نسبت به راه اندازی کارگروه گلخانه اقدام نموده و با مطالعه و بررسی سازه ها و مکانیزم های مختلف گلخانه های تجاری و تحقیقاتی ساخته شده توسط شرکتهای مطرح اروپایی، نهایتا برای اولین بار در کشور اقدام به بومی سازی ساخت سازه کاملا مهندسی گلخانه نمود. این شرکت بر اساس نیازها و الزامات اقلیمی مورد نیاز هر پروژه، ابتدا سازه ای منحصر به فرد را برای اقلیم و منطقه مورد نظر طراحی نموده و سپس کلیه قطعات مورد نیاز را در کارگاه خود تولید و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به نصب سازه گلخانه و کلیه تجهیزات آن اقدام می نماید.

کارگروه گلخانه شرکت مهندسی سریرپی متشکل از دو بخش اصلی “خدمات مشاوره و طراحی” و “واحد مهندسی اجرایی” می باشد.

در پروژه های گلخانه ای ابتدا بخش مشاوره و طراحی بر اساس اطلاعات اقلیمی محل احداث گلخانه و نوع بهره برداری (تجاری یا تحقیقاتی) اقدام به تدوین طرح مطالعاتی (مطالعات فاز1) نموده و نوع تیپ و مکانیزم های متناسب  به کارفرما ارایه می گردد. در ادامه پس از تایید و نهایی شدن کلیات و طرح مطالعاتی مرحله اول توسط کارفرما و مشخص شدن تیپ سازه، پوشش، سیستم ها و تجهیزات داخلی و ساختمان های جنبی گلخانه، محاسبه و طراحی کلیه بخش های گلخانه اعم از فونداسیون، سازه، سرمایش، گرمایش، فوگر، شید، کنترل اقلیم، برق و روشنایی، انتقال آب و آبیاری و . . . آغاز می گردد. پس از تایید و تصویب نقشه ها و جزییات اجرایی توسط مدیر واحد طراحی و پس از آن مدیریت پروژه، نقشه ها برای تصویب نهایی به کارفرما ارجاع می گردد.

درمرحله اجرا در کارخانه ساخت قطعات شرکت، همزمان با ساخت قطعات سازه، تامین سایر متریال و تجهیزات مورد نیاز در دستور کار قرار می گیرد. همچنین احداث فونداسیون و تاسیسات جانبی در محل پروژه بصورت موازی آغاز می گردد، که با اتمام عملیات اجرای فونداسیون، عملیات مونتاژ اسکلت آغاز می شود.

لازم به ذکر است کلیه قطعات شامل ستون ها، تیرها و اتصالات سازه های تیپ های مختلف از انواع پروفیل و ورق های فولادی گالوانیزه (آبکاری گرم) ساخته می شود، به این مضمون که این شرکت از ورقهای آهنی گالوانیزه  استفاده نکرده و قطعات گالوانیزه مورد استفاده تماما فولادی می باشد.

خدمات سریرپی در زمینه توسعه گلخانه

  • تدوین طرح های توجیهی برای پروژه های گلخانه ای در انواع تجاری و تحقیقاتی آموزشی
  • انجام طرح های مطالعاتی و مشاوره مراحل اول و دوم برای ارگان های دولتی و بخش خصوصی
  • انجام کلیه خدمات مهندسین مشاور تا مرحله تهیه دفترچه متره و برآورد قیمت و تهیه اسناد مناقصه بر اساس فهارس بها و آنالیز مهندسی آیتم های ستاره دار
  • محاسبه و طراحی کلیه بخش های گلخانه، فونداسیون، سازه و پوشش، برق رسانی و روشنایی، مکانیزم های مختلف سرمایش، گرمایش، رطوبت، ذخیره انرژی، کنترل اقلیم، آبیاری و . . .
  • تهیه مصالح، ساخت و نصب فونداسیون و سازه گلخانه در تیپ های سیرکولار، گاتیک و شیروانی با پوشش پلاستیک، انواع پلی کربنات و یا شیشه
  • تهیه مصالح، ساخت و نصب کلیه تجهیزات گلخانه شامل انواع سیستم های سرمایشی، گرمایشی، کنترل رطوبت، مکانیزم پرده ذخیره انرژی، مکانیزم کنترل اقلیم و هوشمندسازی گلخانه، تجهیزات انتقال آب و آبیاری و . .
  •  محاسبه، طراحی و تهیه مصالح و ساخت کلیه تاسیسات و ساختمان های جانبی
اسکرول به بالا