گلخانه های تجاری و خانگی

طراحی و اجرای گلخانه های تجاری و خانگی، آموزشی و تحقیقاتی
تولید و تامین قطعات گلخانه

دانش فنی، خلاقیت، توانمندی

خدمات ما

شرکت سریرپی ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت انواع گلخانه های مدرن در انواع تجاری، آموزشی، تحقیقاتی، تفریحی می باشد . کار گروه گلخانه شرکت مهندسی سریرپی متشکل از دو بخش اصلی «خدمات مشاوره و طراحی» و «واحد مهندسی اجرایی» می باشد. این شرکت با حدود یک دهه فعالیت در زمینه محاسبه، طراحی و اجرای گلخانه های مدرن و با بهره گیری از پرسنل خبره و امکانات مکفی آمادگی ارائه خدمات به کارفرمایان محترم را دارد. همکاری با مراکز آموزشی تحقیقاتی و دانشگاههای کشور و طراحی و ساخت چندین تیپ مختلف از مدرن ترین و به روزترین گلخانه های تحقیقاتی آموزشی دانشگاه ها و گلخانه های مدرن تجاری نشان از تخصص و توان فنی اجرایی بالای شرکت مهندسی سریرپی می باشد.


انواع گلخانه بر اساس کاربری

گلخانه های آموزشی (Teaching greenhouse)

هدف از اجرای این نوع گلخانه، ساخت یک فضای آموزشی برای کارآموزان و دانشجویان مرتبط با این رشته می باشد.

این گلخانه باید تمامی تجهیزات و استانداردهای مورد نیاز در گلخانه تجاری را دارا بوده و در تمام فصل های سال با کنترل اقلیم قابل استفاده باشد.

گلخانه آموزشی

گلخانه تحقیقاتی (Research greenhouse)

هدف از ساخت این نوع گلخانه در جهت پژوهش و تحقیقات است که می توان در ابعاد و ارتفاع های متفاوت و معمولا با مساحتی بین 250 تا 500 مترمربع اجرا کرد.

محقق در این گلخانه ها به اصلاح ساختار ژنتیکی، تاثیر پارامترهای موثر بر رشد و نمو و بررسی انواع بیماری ها و آفت ها در گل و گیاه می پردازد.

گلخانه تحقیقاتی

گلخانه تفریحی (Hobby greenhouse)

این گلخانه ها در سایزهای نسبتا کوچک برای نگهداری گیاهان و گلدان ها و گاهی کاشت گل و گیاه و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرند.

این گلخانه ها که به گلخانه های خانگی هم معروف اند معمولا در فضاهای باز منزل مثل بالکن، پشت بام یا حیاط ساخته و نصب می گردند.

از این گلخانه ها می توان به عنوان فضایی برای پذیرایی از مهمان یا اوقات فراغت و لذت بردن از فضای سبز در منزل بهره برد.

گلخانه خانگی

گلخانه های تجاری (Commercial greenhouse)

این گلخانه ها برای اهداف تجاری و کسب و کار ساخته می شوند. و با توجه به نیاز روز افزون بازار به مواد غذایی، بخصوص تولید محصولات خارج از فصل، این روش به یکی از سود آورترین بخش های کشاورزی تبدیل شده است.

در این مدل گلخانه با مصرف بهینه نهاده های کشاورزی، کنترل بیشتر و بهتر آفت ها و آلودگی ها و نیز با عنایت به اشتغال زایی در شرایط اقتصادی موجود و بهره وری بالا در استفاده مناسب از خاک و افزابش زیر کشت، بهترین پیشنهاد جهت سرمایه گذاری در کشاورزی صنعتی با چشم اندازی طولانی مدت است.

گلخانه تجاری

انواع گلخانه بر اساس سازه

گلخانه فضای کنترل شده و مطلوبی است که شرایط را از نظر دما، نور، رطوبت و مابقی پارامترها برای کشت گل و گیاه بهینه نگه می دارد. از آنجایی که شرایط محیطی و مورد نیاز داخل گلخانه ها قابل کنترل هستند، در نتیجه این امکان را فراهم می کند که محصولات متنوع و حتی خارج از فصل در سراسر سال تولید و عرضه شود. با توجه به نیاز روز افزون بازار، چه از نظر تولید گل و گیاه زینتی و چه از نظر سبزیجات و صیفی جات خارج از فصل و همچنین تولید گیاهان دارویی، این روش امروزه به یکی از سودآورترین بخش های کشاورزی تبدیل شده است. شرکت سریرپی بر اساس نیازها و الزامات اقلیمی مورد نیاز هر پروژه، ابتدا سازه ای منحصر به فرد را برای اقلیم و منطقه مورد نظر طراحی نموده و سپس کلیه قطعات مورد نیاز را در کارگاه خود تولید و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به نصب سازه گلخانه و کلیه تجهیزات آن اقدام می نماید. هر مدل از سازه های مذکور دارای مشخصات فنی خاص خود می باشند، که البته با توجه به اقلیم و مساحت و همچنین طول و عرض هر گلخانه، طراحی منحصر به فردی برای آن گلخانه انجام می پذیرد، بدین معنی که طراحی و مشخصات فیزیکی هر گلخانه، منحصرا برای آن گلخانه با اقلیم خاص خود می باشد. بدیهی است شرکت سریرپی با در نظر گرفتن استانداردهای بین المللی و همچنین مشخصات مورد نظر کارفرما، طراحی و محاسبات اختصاصی انجام می دهد.

چرا از سازه های سریرپی استفاده کنیم؟


1-قابلیت محاسبه و طراحی بر اساس اقلیم مورد نظر کارفرما و منحصر به فرد بودن هر سازه طراحی شده
2-تنوع سازه های تولیدی در تیپ ها، ابعاد و اندازه های مورد نیاز کارفرما
3- سطح بالای دانش فنی و پیشنهاد بهترین و بهینه ترین سازه و تجهیزات بر اساس اقلیم و نوع بهره برداری به کارفرمایان

سازه چوبی

1- سازه های چوبی

احداث این نوع از گلخانه ها با اسکلت چوبی، به لحاظ هزینه بسیار پایین تر است ولی به دلیل اینکه در این سازه ها، ارتفاع کم (حدود 2 تا 3 متر) است، نمی توان تهویه و سیستم گرمایی مناسبی داخل گلخانه تعبیه کرد. بنابراین با توجه به شرایط نامناسب برای رشد گیاه میزان تولید در مقایسه با گلخانه مدرن کمتر است. این گلخانه ها توسعه نیافتند و به مرور از رده خارج شدند.

گلخانه سیرکولاز

2- سازه های مولتی اسپن سیرکولار (سقف قوسی)

 متداول ترین و اقتصادی ترین نوع سازه سازه های سیرکولار هستند، شرکت مهندسی سریرپی امکان ساخت این نوع سازه در ابعاد و اندازه های مختلف و مد نظر کارفرما را دارد. عرض دهانه، ارتفاع ستون ها و ارتفاع نهایی سازه می تواند توسط کارفرما اعلام و توسط این شرکت طراحی و ساخته شود.

گلخانه گاتیک

3- سازه های مولتی اسپن گاتیک (سقف گنبدی)

سازه های گاتیک اولین بار توسط اروپاییان ابداع گردید. به دلیل فرم خاص کمان این نوع سازه هزینه های اولیه سازه گاتیک از سازه سیرکولار مشابه بالاتر است. شرکت مهندسی سریرپی امکان تولید انواع سازه های گلخانه ای گاتیک در ابعاد و دهانه ها و ارتفاع های مختلف و مد نظر کارفرما را دارد. با توجه به این که این شرکت برای هر اقلیم خاص و هر نوع بهره برداری یک سازه منحصر به فرد طراحی کرده و اجرا می نماید، به همین دلیل برخلاف سایر شرکت های تولید کننده سازه گلخانه هیچ محدودیتی در ابعاد و اندازه های سازه ندارد .

4- سازه های A frame (سقف شیروانی)

سازه های سقف شیروانی به دلیل مصرف بیشتر فولاد در متر مربع و همچنین استفاده از انواع پروفیل به جای لوله در ساخت قطعات عموما گران قیمت تر از سازه های سیرکولار و گاتیک می باشند. با توجه به مزایای فراوان این نوع سازه، جهت تولید محصولات خاص و گران قیمت و همچنین برای احداث گلخانه های آموزشی تحقیقاتی، بهترین انتخاب ممکن می باشد. شرکت مهندسی سریرپی امکان محاسبه، طراحی و ساخت تیپ های بسیار متنوعی از سازه های شیروانی را دارد، همچون سایر سازه های تولیدی این شرکت، این تیپ نیز می تواند در هر عرض دهانه و ارتفاعی که مد نظر کارفرما باشد ساخته شود، بر خلاف سایر تولیدکنندگان سازه های گلخانه این شرکت محدودیتی در ساخت سازه با هر ابعادی ندارد.

میزان پیشرفت برخی از پروژه های در دست احداث

پروژه طراحی، ساخت و تجهیز گلخانه صنعتی به مساحت 3/5 هکتار واقع در شهر ری
35%

میزان رضایت مشتریان

نوآوری در ارائه ی خدمات درخواستی
95%
خدمات پس از فروش (دوره ی تضمین)
100%
سرعت پیشرفت پروژه
95%
کیفیت پاسخگویی و مشاوره
100%
کیفیت متریال استفاده شده در پروژه
100%

گلخانه های خانگی

گلخانه های خانگی

طراحی، ساخت و تجهیز گلخانه های خانگی در سایز و تیپ های گوناگون متناسب با فضای مورد نظر شما

ساخت مهندسی

از آنجا که در شرکت سریرپی افراد با علم و تخصص های مختلف در دپارتمان های متفاوت مشغول فعالیت هستند و در واقع می توان ادعا نمود که پکیج تخصصی در این شرکت کامل می باشد در نتیجه با توجه به هزینه های به نسبت بالایی که در زمینه ساخت گلخانه صورت می گیرد، این تیم به شما کمک می کند که سرمایه گذاری امن تر و مطمئن تری داشته باشین و بتوانید بصورت بهینه تمامی امکانات را مدیریت کنید.

کیفیت برتر

شرکت فنی مهندسی سریرپی در جهت افزایش رضایتمندی مشتریان و با علم به تکنولوژی روز دنیا همواره تلاش می کند گلخانه هایی مدرن، با کیفیت و با قیمت مناسب طراحی و اجرا کند و تمامی قطعات و تجهیزات بکار رفته با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای روز دنیا ساخته و اجرا گردد. تمامی تلاش این مجموعه در این جهت است که با اجرای با کیفیت در تمامی زمینه ها صنعت گلخانه برای شما مشتریان عزیز، پررونق و سودآور باشد.

پیشنهاد بهینه

شرکت سریرپی، بسته به اقلیم و شرایط آب و هوایی و همچنین شرایط خاک هر منطقه که شما در آن ناحیه قصد راه اندازی گلخانه را دارید و همینطور با توجه به نوع محصول، مشاوره و پیشنهادهای تخصصی ارائه می نماید. سریرپی از همان ابتدا، از گرفتن مجوزهای لازم و انتخاب زمین استاندارد گرفته تا بهره برداری از محصولات جهت افزایش راندمان تولید کنار و همراه شما خواهد بود

 
گلخانه مدرن

شرکت مهندسی کشاورزی سریرپی با هدف پیشرفت در صنعت پر رونق کشاورزی، اقدام به احداث گلخانه برای فعالان و علاقه مندان در این زمینه می کند و با داشتن تیمی پویا با سطح بالای دانش فنی متشکل از متخصصین علوم کشاورزی، عمران، مکانیک علاوه بر ساخت سازه های منحصر به فرد و مقرون به صرفه، اقدام به مشاوره به گلخانه داران محترم در زمینه کشت و تولید و بازار فروش، برای محصولات گلخانه ای می نماید.

اسکرول به بالا